В CGI School розповіли про професію 3D-художника

Представники освітнього проекту пояснили, чим займаються представники цієї професії та у яких галузях вони затребувані.

За словами експертів, сучасні технології розповсюдилися у різних галузях і попит на таких спеціалістів постійно зростає. Хоча про професію 3D–художника відомо як про престижну та сучасну, варто пояснити, як працюють такі фахівці і у яких сферах застосовуються їхні вміння. Представники курсів 3D візуалізації CGI School розповіли цікаві подробиці.

Чим займається 3D-художник?
Це спеціаліст, який за допомогою програм 3ds Max і Blender займається створенням тривимірної анімації. Англійською вона зветься CGI (computer-generated imagery) або комп’ютерною анімацією. Така графіка створюється на підставі креслення, малюнка, фотографії або просто з уяви художника. Саме тому можна сміливо стверджувати, що 3D-художник є водночас професією творчою й технічною.

Тому, хто вирішив стати 3д художником, знадобиться гарна фантазія, творчі здібності, уважність до дрібниць та терплячість.

Про спеціалізації 3D-художників
За словами представників курсів CGI School, у професії 3D-художника існують три головних профілі діяльності:

3D-моделери
Їхня робота — створювати тривимірні моделі різних предметів. Переважно це речі з буденного або вигаданого світу: споруди, транспортні засоби, елементи меблів, фігури людей або тварин.

Моделеру треба вміти малювати, оскільки для виконання завдання треба спочатку зробити ескіз. Крім того, треба вміти розбиратися у кресленнях для створення моделей будинків, меблів, різних виробів. Ці спеціалісти створюють основу для створення тривимірних моделей, з якою надалі працюватимуть спеціалісти інших профілів.

3D-візуалізатори
Такі спеціалісти вдосконалюють модель, надаючи їй естетичний вигляд. Приміром, щоби створити реалістичний проект інтер’єру, варто створити сцену кімнати, спланувати освітлення, матеріали і правильно розставити моделі меблів та декору. Тут все відбувається за законами композиції у фотографії, тому все треба розмістити у відповідному ракурсі.

Створивши зображення, яке зветься рендером, надалі за допомогою Photoshop та інших програм візуалізатор ретушує зображення. Під час роботи художник змінює фон, коригує освітлення та інтенсивність зображення, додає до зображення нові деталі.

3D-дженералісти
Так звуться спеціалісти універсального профілю, які володіють широким спектром різноманітних програм. Ці фахівці можуть створювати тривимірні моделі, візуалізації, концепти і анімацію.

Де і як використовується 3D-анімація?

Тривимірна графіка знаходить застосунок у кількох сферах:

  • кіновиробництво
  • індустрія геймінгу
  • візуалізація товарів для інтернет-магазинів
  • створення концептів будь-яких продуктів від космічних технологій до посуду
  • візуальні ефекти для створення реклами
  • архітектура та дизайн проектів
  • медицина, наука та інші сфери, де потрібна тривимірна візуалізація

Пройшовши навчання 3d візуалізації в CGI School, можна отримати таку перспективну та престижну професію. Спеціалісти курсів порадили розпочати знайомство з безкоштовного уроку, щоби дізнатися про формат навчання та викладачів.